SPORT
REKORDY
 SPORT
 
Aktualności sportowe
Manekin Challenge – zagłosuj na naszą szkołę!
Ważne informacje:

alt
29 kwietnia br. nasza męska reprezentacja zdobyła 1 miejsce w drużynowych zawodach lekkoatletycznych w rywalizacji powiatowej awansując do rejonów, które odbędą się pod koniec maja. Gratulacje panowie!
dodał(a):  Barbara Jaszczyk   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 12.05.2016 
Zawody odbyły się 29 kwietnia br. na stadionie lekkoatletycznym w Mikołowie. Nie był to dobry termin w przededniu majowego weekendu, gdyż dodatkowo w tym samym dniu odbywał się II etap piłkarskich zawodów Coca - Coli. Nasze czołowe zawodniczki startowały w zawodach piłkarskich. Drużynę lekkoatletyczną musieliśmy więc uzupełnić dziesięcioma innymi uczennicami.
Drużynowe zawody lekkoatletyczne to konkurencje: bieg na 100m, bieg na 300m, bieg na 600m, skok w dal, pchnięcie kulą oraz sztafeta 4x100m. W każdej dyscyplinie startują 3 zawodniczki.
Ze względu na konieczną zmianę składu zajęliśmy dopiero V miejsce.
Indywidualnie srebrny medal w pchnięciu kulą zdobyła Sylwia Popławska.
Gratulujemy!
dodał(a):  Jerzy Rybij   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 04.05.2016 

23 marca br. na hali MOSiR w Mikołeiwe odbyły się powiatowe zawody z siatkówki dziewcząt szkół gimnazjalnych. W zawodach uczestniczyli:

  1. G1 Mikołów - siatkarska klasa sportowa,
  2. G2 Orzesze - siatkarska klasa sportowa,
  3. G2 Mikołów - ogólna klasa sportowa,
  4. G1 Łaziska Górne.

Trudno się walczy z takimi potęgami siatkarskimi. I pewnie dlatego zajęłyśmy dopiero czwarte miejsce.
Przez 8 lat byłyśmy niepokonane. Ale jesteśmy dobrej myśli i od przyszłego roku, po pewnych zmianach organizacyjnych z pewnością wrócimy na o wiele lepsze miejsce!

dodał(a):  Jerzy Rybij   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 04.04.2016 
SIATKARKI „NA WOŚP'ie” W ORZESZUalt
Gimnazjum nr 2 jako organizator 24 finału WOSP w Orzeszu organizowało turniej siatkarski. Jako grupa zaprzyjaźnionych siatkarek (gramy razem w śląskiej lidze młodziczek) zostałyśmy zaproszone do udziału w nim i zajęłyśmy trzecie miejsce. Przed nami sklasyfikowane klasy siatkarskie z Orzesza oraz Mikołowa.
Mistrzostwo miasta w siatkówce coraz bliżej, więc ten turniej był dobrą formą przygotowawczą.
dodał(a):  Jerzy Rybij   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 12.01.2016 
TENIS STOŁOWYalt
Za nami kolejne zawody sportowe. 19 listopada br. odbyły się powiatowe zawody w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Agata Walica, Paulina Kamińska, Zuzanna Tworek, Krzysztof Pawłowski, Jan Szuster i Rafał Brząkalik.
Dziewczęta drużynowo zajęły 7 miejsce, a chłopcy uplasowali się na 2 miejscu (tracąc tylko 4 punkty do miejsca 1) oraz awansowali do etapu rejonowego.
Czy uda im się obronić tytuł sprzed roku? Z pewnością przekonamy się po zawodach rejonowych.
Trzymamy kciuki!
dodał(a):  Barbara Jaszczyk   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 08.12.2015 
POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWYalt
alt
4 grudnia br. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Ornontowicach odbył się Powiatowy Turniej Szachowy Dziewcząt i Chłopców, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Miło nam poinformować, iż z naszego Gimnazjum w kategorii dziewcząt uczennica klasy 2c Kinga Renszmiń zdobyła III miejsce, uczeń klasy 3b Radek Kozłowski w kategorii chłopców również zdobył III miejsce. W klasyfikacji drużynowej zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zajęli III miejsce.
dodał(a):  Aleksandra Hołdyk   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 07.12.2015 
BIEGI PRZEŁAJOWE – PIERWSZE STARCIE I AWANS WOJEWÓDZKIalt

Za nami pierwsza rywalizacja sportowa. Jak co roku na terenie łaziskiej „żabki” odbyły się powiatowe zawody w drużynowych biegach sztafetowych chłopców i dziewcząt. Każda sztafeta liczy 6 osób, dziewczęta biegną na dystansie 800 m a chłopcy pokonują dystans 1000 m. Pomimo fatalnej pogody zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli II miejsce czym zapewnili sobie start w kolejnym etapie. Zawody rejonowe odbyły się zaledwie 3 dni później – 23 października. Rywalizacja z najlepszymi drużynami w rejonie była nie lada wyczynem. Nasze dziewczęta bardzo dzielnie walczyły i ostatecznie uplasowały się na 3 miejscu – niestety lepsze okazały się biegaczki z G9 w Tychach i G1 w Mikołowie. Nasi chłopcy przez całą sztafetę na kolejnych zmianach utrzymywali się na drugim i trzecim miejscu będąc kilka kroków za liderem. Dopiero ostatnia zmiana i końcowa mordercza walka pozwoliła odnieść sukces zdobywając 1 miejsce. Reprezentacja chłopców zapewniła sobie start w finale wojewódzkim, który odbędzie się 5 listopada w Rudzie Śląskiej – Halembie.
Gratulujemy awansu i życzymy jak najlepszego wyniku!

Reprezentacja dziewcząt: Rychlica Dominika, Stankiewicz Oliwia, Gralik Klaudia, Włoch Aleksandra, Porębska Ewelina, Poppe Kamila i Powyszyńska Wiktoria.

Reprezentacja chłopców: Roczniak Daniel, Witek Arkadiusz, Brożyna Przemysław, Piwoński Piotr, Polak Nikodem, Pacha Szymon, Wolny OskarFranki Mateusz.

dodał(a): Barbara Jaszczyk   wprowadził(a): admin  dnia: czwartek, 29.10.2015 
Turniej siatkarski dziewcząt w mikołowskiej „Miarce”alt
zobacz galerię zdjęć
27.10.15 reprezentacja siatkarek szkoły uczestniczyła w turnieju organizowanym przez 1 LO w Mikołowie z okazji Dnia Patrona, zajmując 2 miejsce. Szkołę reprezentowały: Oliwia Jezierska, Paulina Kamińska, Ewelina Porębska (kapitan), Zuzanna Tworek, Wiktoria Wójcik oraz broniące barw naszej szkoły uczennice Szkoły Podstawowej nr 5: Julia Stobiecka i Oliwia Janik.
dodał(a): Jerzy Rybij   wprowadził(a): admin  dnia: czwartek, 29.10.2015 
NIEPOKONANI W POWIECIEalt
Ogromnie miło i z wielką radością chcemy poinformować, że Nasza szkoła w roku szkolnym 2014/2015 zajęła I miejsce w rywalizacji sportowej dziewcząt i chłopców. Byliśmy niepokonani prawie we wszystkich konkurencjach sportowych i dokonaliśmy historycznych wyników, awansując aż 7 razy do finału wojewódzkiego, również deklasując rywali powiatu tyskiego i bieruńsko-lędzińskiego. Tak wielkie osiągnięcia sportowe pozwoliły się nam znaleźć wśród najlepiej usportowionych szkół całego województwa śląskiego. Wielkie gratulacje!
dodał(a):  Barbara Jaszczyk   wprowadził(a):  A. Hołdyk  dnia: 17.06.2015 
RYWALIZACJA WOJEWÓDZKAalt
Nasza reprezentacja w lekkiej atletyce po udanych występach na szczeblu rejonowym rywalizowała z 16 najlepszymi szkołami całego województwa. 21.05 pojechaliśmy do Częstochowy na drużynowe zawody lekkoatletyczne dziewcząt i chłopców. Miło nam poinformować, że nasi chłopcy zajęli X miejsce, a dziewczęta XI miejsce, ale najbardziej cieszą miejsca indywidualne. Bieg 100 m chłopców - IV miejsce Mateusz Pitrasz, V miejsce Mateusz Neska. Pchnięcie kulą chłopców - IV miejsce Jacek Tyrna, VI miejsce Robert Rzepka. 03.06 w Sosnowcu odbyły się wojewódzkie zawody w sztafecie szwedzkiej i 4x100m. Nasze dziewczęta odniosły historyczne zwycięstwo w sztafecie 4×100, plasując się na 3 miejscu w województwie! Zasłużyły na ten sukces: Joanna Pawłowska, Klaudia Gralik, Aleksandra Włoch, Gabriela Rother. Reprezentacja chłopców niestety została zdyskwalifikowana za błąd w strefie zmian. W sztafecie szwedzkiej dziewczęta zajęły 8 miejsce, a chłopcy 9. Wielkie gratulacje:)
dodał(a):  Barbara Jaszczyk   wprowadził(a):  A. Hołdyk  dnia: 17.06.2015 
SZCZYPIORNIŚCI POKAZALI KLASĘ !

Nasi szczypiorniści po rewelacyjnej wygranej na zawodach rejonowych, awansowali do półfinału wojewódzkiego, który odbył się w Pszczynie 4 maja. Naszymi rywalami były drużyny z Chorzowa, Mysłowic i Pszczyny z czego pierwsze dwie to klasy sportowe startujące w rozgrywkach ligowych - więc poprzeczka była wysoko. Graliśmy systemem pucharowym czyli wygrany z pierwszego meczu od razu awansował do finału a przegrany walczył o trzecie miejsce. Na nasze nieszczęście trafiliśmy na Chorzów i po morderczej walce nie udało się nam pokonać rywala ale pozostał nam bój o trzecie miejsce. Tutaj spotkaliśmy się z zespołem z Pszczyny i przez cały mecz to my dyktowaliśmy warunki gry pewnie pokonując przeciwników i ostatecznie uplasowaliśmy się na III miejscu :) Gratulujemy sukcesu – a zasłuzyli na niego : Tomasz Krawczyk, Karol Nierząd, Rafał Nierząd, Mateusz Pitrasz, Mateusz Ormanin, Piotr Botor, Artur Tychanowicz, Kamil Tużnik, Piotr Piwoński, Arkadiusz Witek, Przemysław Brożyna, Mateusz Franki, Dawid Fuchs.

dodał(a):  Barbara Jaszczyk   wprowadził(a):  A. Hołdyk  dnia: 27.05.2015 
SREBRNE RAKIETY!!!!!

6 maja w Rybniku odbyl się finał wojewódzki w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowało trzech niesamowitych zawodników: Wiktor Smolarczyk, Rafał Brząkalik i Krzysztof Pawłowski. Znaleźlismy się wśród samej śmietanki śląskiego tenisa stołowego, gdzie przyszło Nam stawić czoła Szkołom Mistrzostwa Sportowego oraz najlepszym zawodnikom naszego województwa. Nasi uczniowie po kilkugodzinnym turnieju ostatecznie uplasowali się na II miejscu obejmując tytuł WICEMISTRZA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO :) Ten ogromny sukces napawa wielką radością, dlatego Naszym chłopakom należą się słowa wielkiego uznania :) Brawo !!!!

dodał(a):  Barbara Jaszczyk   wprowadził(a):  A. Hołdyk  dnia: 27.05.2015 
SPORTOWCY NIE DO POKONANIA !!!!

Miło nam poinformować, że dotychczas w starciu ze wszystkimi szkołami powiatu mikołowskiego wiedziemy prym i nie pozostawiamy na rywalach suchej nitki:) Rewelacyjnie wystartowaliśmy na zawodach powiatowych i rejonowych w lekkiej atletyce na których zdobyliśmy 1 miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców awansując jednocześnie do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 21 maja w Częstochowie. Należy tutaj nadmienić, że reprezentacja chłopców osiągnęła rekordową jak dotychczas liczbę punktów 1419 – można by zacytować tutaj trenerów i nauczycieli obecnych na zawodach, że "odkąd pracują w szkole to takiego wyniku nikt jeszcze nie dokonał". Zawody lekkoatletyczne to nie lada wyczyn – uczniowie starują w konkurencjach biegowych 100 m, 300 m, 600 m (dziewczęta), 1000 m (chłopcy), skok w dal, pchnięcie kulą i sztafeta 4x100 m. Łącznie startuje 15 zawodników (po 3 osoby na konkurencję) a do ogólnej punktacji wliczanych jest 12 najlepszych rezultatów. Na ten ogromny sukces zapracowali nastepujący uczniowie: Dziewczęta – Joanna Pawłowska, Agnieszka Pichen, Aleksandra Włoch, Klaudia Gralik,Wiktoria Powyszyńska, Magdalena Wojas, Ewelina Dziduch, Kamilla Bilgoń, Eliza Olsza, Roksana Wójcik, Angelika Myszor, Sandra Bagnowska, Gabriela Rother, Julia Merchut, Paulina Witkowska. Chłopcy – Mateusz Pitrasz, Karol Nierząd, Rafał Nierząd, Bartosz Szojda, Dawid Fuchs, Sebastian Torz, Tomasz Krawczyk, Robert Rzepka, Jacek Tyrna, Piotr Piwoński, Jakub Szostak, Mateusz Neska, Kamil Karpowicz, Przemysław Brożyna, Kamil Bielawski, Mateusz Ormanin. Nad wszystkim czuwały Barbara Jaszczyk i Karina Piasecka – biegające z zaopatrzeniem medycznym, głośno dopingujące i wspierające Naszą młodzież, ale przede wszystkim dumne jak paw :)

dodał(a):  Barbara Jaszczyk   wprowadził(a):  A. Hołdyk  dnia: 27.05.2015 
BIAŁE SZALEŃSTWO
Na początku marca uczniowie z naszej szkoły po raz dziesiąty mieli okazję uczestniczyć w szkolnym wyjeździe na narty, tak zwanej Białej Szkole.

Pobyt uczniów w Pensjonacie "Limba" w Poroninie zorganizowała pani dyrektor Grażyna Mendecka. Wśród uczestników wyjazdu byli zarówno uczniowie, którzy potrafią jeździć na nartach, jak i ci, którzy stawiali na stoku pierwsze kroki. Pod czujnym okiem pana Mariusza Respondka i pani Kariny Piaseckiej młodzież doskonaliła swoje narciarskie umiejętności.

Wszyscy z entuzjazmem pokonywali własne słabości, a jeżeli ktoś uległ jakiejś kontuzji, zawsze mógł liczyć na pomocną dłoń pani Iwony Słomiany.

Po całodziennych zmaganiach na stoku narciarze poznawali piękne tatrzański pejzaże podczas wycieczek krajoznawczych, a także relaksowali się w wodach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej. Wieczorami dla mniej zmęczonych odbywały się turnieje tenisa stołowego oraz gry w piłkarzyki.

Biała Szkoła ma na celu promowanie sportu oraz zdrowego stylu życia. Rozwija sprawność ruchową młodzieży, pomaga wyrabiać nawyk ćwiczeń, zabaw i gier ruchowych na wolnym powietrzu, wzmacnia poczucie koleżeństwa i współdziałania w zespole. Wspiera także kształtowanie właściwego zachowania współzawodnictwa sportowego oraz rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie własne i innych.
dodał(a):  Karina Piasecka   wprowadził(a):  Grzegorz Fortuna  dnia: 19.03.2015 
KOLEJNE SUKCESY SPORTOWE!
Miło nam poinformować, że sportowcy naszego Gimnazjum osiągają kolejne sukcesy w rywalizacji międzyszkolnej. Drugi semestr rozpoczął się bardzo pomyślnie, gdyż reprezentacja chłopców w piłce ręcznej zdeklasowała na powiatowych zawodach pozostałe szkoły, jednocześnie awansując na szczebel rejonowy. Chłopcy pokonali drużyny G1 i G2 z Mikołowa oraz G3 Orzesze-Gardawice.

Reprezentacja w składzie: Piotr Botor (k), Artur Tychanowicz, Arkadiusz Witek, Kamil Tużnik, Piotr Piwoński, Mateusz Franki, Mateusz Ormanin, Mateusz Pitrasz, Rafał Nierząd, Karol Nierząd, Dawid Fuchs i Tomasz Krawczyk.

Dziewczęta wzięły udział w III Walentynkowym turnieju piłki siatkowej o puchar Dyrektora G2 w Mikołowie. Po nieudanym występie na zawodach powiatowych, miały okazję się zrewanżować i stawić czoła rywalkom. Walka była bardzo zacięta podczas finału, gdzie przyszło nam grać z mistrzyniami powiatu. Zabrakło niewiele do zwycięstwa, ponieważ dopiero w tie-break'u przeciwniczki pokonały nas 15:13. II miejsce to również sukces naszej szkoły, a zapracowały na niego: Karolina Dudek, Kamila Szozda, Angelika Kolera, Angelika Myszor, Katarzyna Bidzińska, Patrycja Bochenek, Sandra Bagnowska, Wiktoria Powyszyńska i Klaudia Gralik.

Ogromną niespodziankę zrobili nam nasi siatkarze, którzy 27 lutego wygrali kolejne już zawody powiatowe. Pokonaliśmy szkoły G2 z Mikołowa, G2 Orzesze-Zawada i G3 Orzesze-Gardawice i awansowaliśmy do rejonów. Skład: Mateusz Pitrasz (k), Piotr Botor, Tomasz Krawczyk, Karol Nierząd, Rafał Nierząd, Karol Skonieczny, Kamil Tużnik, Kacper Górnioczek, Mateusz Franki, Jan Szuster.

Zawody rejonowe z piłki ręcznej i koszykowej będziemy podejmować w roli gospodarza na naszej łaziskiej hali Mosir jeszcze w marcu.

Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki w dalszej rywalizacji!
dodał(a):  Barbara Jaszczyk   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 13.03.2015 
Wf z klasą
Miło nam poinformować, że realizacja projektu edukacyjnego pt.: "Czy warto uprawiać piłkę ręczną?", została bardzo pozytywnie przyjęta. Świadczy o tym komentarz zamieszczony na naszym blogu. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji do zapoznania się z projektem, do obejrzenia go, a jednocześnie do śledzenia naszych dokonań na stronie: blogiceo.nq.pl/kopernicy/.
dodał(a):  Aleksandra Hołdyk   wprowadził(a):  Grzegorz Fortuna  dnia: 14.01.2015 
FINAŁ WOJEWÓDZKI SZTAFETOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH CHŁOPCÓWalt
zobacz galerię zdjęć
28.10 w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej odbył się finał wojewódzki sztafetowych biegów przełajowych dziewcząt i chłopców. Do turnieju awansowało 16 najlepszych szkół, gdzie większość starującyh szkół to klasy sportowe o profilu lekkoatletycznym dla których udział w zawodach tej rangi to formalność. Nasi chłopcy pojechali podjąć wyzwanie w okrojonym składzie bez dwóch podstawowych biegaczy i pomimo 16 lokaty trzeba przyznać, że chłopcy dali z siebie wszystko bez względu na tak wielką konkurencję. Sam awans do finału wojewódzkiego jest nagrodą i wielkim wyróżnieniem, dlatego panom należą się wielkie gratulacje.
Nasi reprezentanci: Karol Nierząd, Rafał Nierząd, Dawid Fuchs, Bartosz Szojda, Arkadiusz Witek i Daniel Roczniak.
dodał(a):  Barbara Jaszczyk   wprowadził(a):  Tomek Lamża  dnia: 29.10.2014 
TENIS STOŁOWY DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW ETAP POWIATOWY
23 października na hali MOSiR w Łaziskach Górnych odbył się turniej tenisa stołowego. Miło nam poinformować , że jak co roku chłopcy Naszej szkoły zajęli 1 miejsce drużynowo. Dziewczęta natomiast uplasowały się na miejscu 5 ale indywidualnie uczennica klasy 1a Agata Walica zajęła indywidualnie 4 miejsce co daje nam na przyszły rok nadzieje na lokatę w pierwszej trójce. Drużyna chłopców awansowała do rywalizacji rejonowej, która również odbędzie się na łaziskiej hali. Zapraszamy do kibicowania! Skład chłopców: Wiktor Smolarczyk, Rafał Brząkalik, Krzysztof Pawłowski. Skłąd dziewcząt: Agata Walica, Daria Gibiec, Patrycja Bochenek
dodał(a):  Barbara Jaszczyk   wprowadził(a):  Tomek Lamża  dnia: 29.10.2014 
SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
16 października na basenie rekreacyjnym "Żabka" w Łaziskach Górnych zostały zorganizowane powiatowe sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców. Chłopcy zajęli miejsce 1 a dziewczęta 2 co dało awans obu reprezentacjom do szczebla rejonowego. 22 października również na łaziskiej "Żabce" odbyły się rejonowe sztafety przełajowe dziewcząt i chłopców. Pomimo fatalnej pogody, zimna, deszczu i błota nasze giumnazjum stawiło czoła pozostałym reprezentacjom rejonu mikołowskiego, tyskiego i bieruńsko – lędzińskiego. Po ciężkiej walce chłopcy zdeklasowali wszystkich rywali zajmując 1 miejsce a dziewczęta w osłabionym tego dnia składzie zajęły 5 miejsce.
Gratulujemy naszym zawodnikom tak wysokiej lokaty i życzymy jak najlepszego startu w finale wojewódzkim. Reprezentacja chłopców: Oskar Wolny, Jakub Szostak, Karol Nierząd, Rafał Nierząd, Dawid Fuchs, Bartosz Szojda. Reprezentacja dziewcząt: Aleksandra Włoch, Julia Drozdowska, Agnieszka Pichen, Dominika Rychlica, Ewelina Dziduch, Wiktoria Powyszyńska
dodał(a):  Barbara Jaszczyk   wprowadził(a):  Tomek Lamża  dnia: 29.10.2014 
Valid XHTML 1.0 StrictPoprawny CSS!
Copyright (c) 2009-2017. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika. All rights reserved.