Materiały dydaktyczne do pobrania

Niektóre pliki wymagają odpowiedniego oprogramowania. Przeglądarki plików umożliwiają wyświetlanie dokumentów opracowanych przy użyciu konkretnego oprogramowania, nawet jeśli komputer użytkownika ich nie posiada. Pliki, które udostępniono w portalu do pobrania, zamieszczono w formacie Adobe Acrobat lub PowerPoint. Poniżej podano linki do stron, na których można pobrać i zainstalować te programy lub też dowiedzieć się więcej na ich temat:

Adobe Acrobat (.PDF)
Program Adobe Acrobat Reader pozwala na przeglądanie i drukowanie plików PDF we wszystkich najważniejszych systemach operacyjnych. Adobe Acrobat Reader można pobrać bezpłatnie.
Wszystkie współczesne przegladarki internetowe do wyświetlania plików typu PDF w swoim oknie posiadają specjalne czytniki, które czasami mogą stwarzać jednak pewne problemy.
Dotyczy to zwłaszcza przeglądarki  Google Chrome. W przypadku, gdy zamiast pliku zobaczysz np. tylko szare tło, spróbuj otworzyć plik w innej przeglądarce internetowej lub klikając prawym klawiszem myszy wybierz z menu konteksowego zapisz link jako…. Po pobraniu otwórz zapisany plik w programie Acrobat Reader.

PowerPoint (.PPT .PPTX .PPS .PPSX)
Dokumenty PowerPoint wymagają przeglądarki PowerPoint Viewer lub programu Microsoft PowerPoint. MS PowerPoint Viewer 2007 można pobrać bezpłatnie.

(.ZIP .RAR .ISO itp.)
7-Zip to program na licencji open source. Możesz go bezpłatnie używać do rozpakowania niektórych umieszczonych tu skompresowanych plików.

Materiały dla uczniów Gimnazjum

pogrupowane według rozdziałów podręcznika „Informatyka dla Ciebie”

Klasy III

ROZDZIAŁ 12 – Algorytmy i programy
   Algorytmy

DODATEK A – Programowanie w języku LOGO

ROZDZIAŁ 13 – Oprogramowanie a prawo

ROZDZIAŁ 14 – Symulacja komputerowa

ROZDZIAŁ 15 (podrozdziały 5-7) – tworzenie strony WWW w języku HTML

Programy Portable - są to programy nie wymagające instalacji. Wystarczy pobrać dany program, rozpakować i uruchomić. Dzięki temu program może być uruchamiany na każdym komputerze i przenoszony na różnych nośnikach pamięci typu CD, PenDrive, dyskietka, iPod itp.

Zadania wykonywane w szkole na lekcji informatyki

HTML zadanie domowe
Ostateczny termin wykonania – wtorek, 13 grudnia 2016

Różne