REKRUTACJA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3

DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3
na rok szkolny 2017/2018

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły, przyjmowane są z urzędu. Rodzice zobowiązani są do pisemnego zgłoszenia swojego dziecka do szkoły obwodowej w poniżej podanym terminie od 24 kwietnia (ze względu na odbywające się wcześniej w szkole egzaminy gimnazjalne) do 18 maja br. – składanie zgłoszeń przez rodziców dzieci z obwodu. Zgłoszenie można pobrać w sekretariacie szkoły lub strony internetowej.

Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły mogą zostać przyjęte na pisemny wniosek obojga rodziców/prawnych opiekunów, w przypadku wolnych miejsc. Dla dzieci spoza obwodu jest prowadzone postępowanie rekrutacyjne od 1 czerwca do 9 czerwca br. – składanie wniosków przez rodziców dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. Pozostałe terminy rekrutacji znajdują się w Zarządzeniu Nr 306/867/17 Burmistrza Miasta Łaziska Górne.

Dokumenty rekrutacyjne (wnioski i załączniki) można będzie odebrać w sekretariacie szkoły lub pobrać ze strony internetowej szkoły.

Sekretariat szkoły jest czynny w dni robocze w godz. 8.00-14.30, telefon kontaktowy do sekretariatu szkoły 32 2241 066.

Zgłoszenie dziecka do klasy I (dotyczy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły)
Zgłoszenie ucznia do klasy VII (dotyczy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły)
Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I (dotyczy dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły)
Oświadczenie o wielodzietności rodziny dziecka –
kandydata do szkoły
Oświadczenie o przydzieleniu asystenta rodziny rodzinie dziecka –
kandydata do szkoły
Oświadczenie o zamieszkaniu w obwodzie szkoły krewnych dziecka –
kandydata do szkoły (dotyczy dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły)
Oświadczenie o odległości szkoły od miejsca zamieszkania dziecka –
kandydata do szkoły (dotyczy dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły)

Dokumenty na podstawie których przeprowadzona zostanie rekrutacja:

Zarządzenie Nr 306/867/17 Burmistrza Miasta Łaziska Górne z dnia 20 marca 2017r. w sprawie ustalenia na rok szkolny terminów postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych.

Uchwała Nr XXIV/240/17 Rady Miejskiej w Łaziskach Górnych z dn. 21 lutego 2017r. w sprawie określenia kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miejską Łaziska Górne

Uchwała Nr XXIV/238/17 Rady Miejskiej w Łaziskach Górnych z dn. 21 lutego 2017r. w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego w Gminie Miejskiej Łaziska Górne