Aktualności 2013

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest od 2005 r.

W tym roku tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu były prawa i obowiązki cyfrowego obywatela. Wszystkie działania były realizowane pod hasłem "Serfuję. Respektuję". Organizatorzy Dnia Bezpiecznego Internetu chceli zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy, jednak ponosi on odpowiedzialność za swoje działania w Internecie.

Nasza społeczność szkolna już po raz kolejny przyłączyła się do akcji obchodów DBI. Z tej okazji nasi uczniowi mieli okazję wysłuchania audycji przez radiowęzeł, a uczniowie wszystkich klas pierwszych mieli okazję uczestniczyć w warsztatach multimedialnych, pt. STOP CYBERPRZEMOCY prowadzonych przez panie: Monikę Gracka i Zofię Teodorowską.

Surfowanie po Sieci nie jest zajęciem szczególnie skomplikowanym. Korzystania z Internetu można się nauczyć samemu, niezależnie od tego, ile ma się lat. Programy komputerowe są przyjazne dla użytkownika, ułatwiają poruszanie się po wirtualnym świecie i wykonują automatycznie skomplikowane operacje. Korzyści płynące z Internetu są niezaprzeczalne. Umożliwia on wszechstronną komunikację, ułatwia naukę i rozwijanie zainteresowań, ułatwia dostęp do informacji. Jednak poza treściami o dużych walorach edukacyjnych, ogromna część materiałów jakie można znaleźć w Sieci jest nieodpowiednia czy wręcz szkodliwa. Znając niebezpieczeństwa i sposoby ich unikania możemy bezpiecznie korzystać z Internetu. Oto niektóre zasady bezpiecznego korzystania z Internetu:

  • Chroń swoją prywatność w Sieci.
  • Nie wysyłaj swoich zdjęć osobom, których nie znasz.
  • Odpowiadaj mądrze na otrzymane wiadomości.
  • Bądź ostrożny korzystając z czat roomów.
  • Bądź podejrzliwy, jeśli ktoś, kogo poznałeś na czacie próbuje nastawiać cię przeciwko rodzicom, opiekunom, nauczycielom czy przyjaciołom.
  • Bądź ostrożny, jeśli ściągasz coś do swojego komputera ze strony www.
  • Jeśli masz swój blog, musisz mieć świadomość, że jest on dostępny każdemu kto korzysta z Internetu. Pamiętaj o tym zamieszczając w blogu informacje o sobie. Zastanów się, jakie wiadomości na swój temat chciałbyś tam umieścić i czy naprawdę powinieneś to zrobić.
  • Pamiętaj, że w Internecie również obowiązują zasady dobrego wychowania – tzw. netykieta.
alt
Szkoła Podstawowa nr 3
im. M. Kopernika
ul. Ogrodowa 48
43-170 Łaziska Górne

alt tel./fax. +48 322241066
alt e-mail gim1-laziska@oswiata.org.pl
alt e-mail sekretariat.gim1@wp.pl
PROJEKTY I PRZEDSIĘWZIĘCIA
Szyte na miarę – oferta edukacyjna dostosowana do potrzeb
łaziskich uczniów.”

Projekt współfinansowany ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu
Operacyjnego Województwa Śląskiego
na lata 2014-2020.
alt

Program PO WER
„Nowoczesny i kreatywny nauczyciel
to lepsza przyszłość ucznia ”

Europejski Fundusz Społeczny
Program Operacyjny
Wiedza Edukacja Rozwój
alt

50-lecie szkoły
1965-2015


Laboratorium przedsiębiorczości
i technologii

alt
alt Prezentacja projektu (32MB)


SZTAB WOŚP
(jedyny w Łaziskach Górnych)
alt
Szkoła Odkrywców Talentów
alt
Szkoła partnerska
alt

GOLDEN5
alt

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
alt

ZIELONY CERTYFIKAT
alt
alt
alt
alt
RATUJEMY ZWIERZĘTA
alt
CHRONIMY PRZYRODĘ
alt

Valid XHTML 1.0 StrictPoprawny CSS!
Copyright (c) 2009-2017. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika. All rights reserved.