Strona związana z geografią

Niektóre pliki wymagają odpowiedniego oprogramowania. Przeglądarki plików umożliwiają wyświetlanie dokumentów opracowanych przy użyciu konkretnego oprogramowania, nawet jeśli komputer użytkownika ich nie posiada. Pliki, które udostępniono w portalu do pobrania, zamieszczono w formacie Adobe Acrobat lub PowerPoint. Poniżej podano linki do stron, na których można pobrać i zainstalować te programy lub też dowiedzieć się więcej na ich temat:

alt Adobe Acrobat (.PDF)
Program Adobe Acrobat Reader pozwala na przeglądanie i drukowanie plików PDF we wszystkich najważniejszych systemach operacyjnych. Adobe Acrobat Reader można pobrać bezpłatnie.
Wszystkie współczesne przegladarki internetowe do wyświetlania plików typu PDF w swoim oknie posiadają specjalne czytniki, które czasami mogą stwarzać jednak pewne problemy.
Dotyczy to zwłaszcza przeglądarki alt Google Chrome. W przypadku, gdy zamiast pliku zobaczysz np. tylko szare tło, spróbuj otworzyć plik w innej przeglądarce internetowej lub klikając prawym klawiszem myszy wybierz z menu konteksowego zapisz link jako…. Po pobraniu otwórz zapisany plik w programie Acrobat Reader.

Szyte na miarę – oferta edukacyjna dostosowana do potrzeb